מה מונע ממך לצאת לדרך עם עסק המומחיות שלך?

רבים מאיתנו מהססים ולא מממשים את החלום להפוך את המומחיות שלהם לעסק, למרות הידע, הכישרון והניסיון שצברו. קיימים חסמים ואמונות מוטעות המונעות מאנשים להתחיל. במאמר זה אבחן 7 מהחסמים הנפוצים ביותר ואיך לתת להם מענה.

חסם #1 – חוסר ביטחון ביכולות

חשש שאין מספיק ידע או ניסיון הנחוץ כדי להצליח כמומחים וללמד אחרים.
מענה: הידע והניסיון המעשי שצברת בתחום במהלך השנים הם בסיס איתן ומוצק שאפשר לבנות עליו. אין צורך לדעת הכל או להיות מומחה מושלם כדי להתחיל לחלוק את הידע שלך. תמיד יהיו אנשים שנוכל לתרום להם מהמקום בו אנחנו נמצאים היום. בנוסף, תוך כדי העבודה ממשיכים ללמוד ולהתפתח ולהעלות את רמת המקצועיות שלנו.

חסם #2 – חוסר בתעודה רשמית

חשש להתחיל ללוות אחרים או לחלוק את הידע שלנו מאחר ואין לנו תעודה רשמית בתחום.
מענה: הידע המעשי שצברנו הוא הקריטריון האמיתי למומחיות, הרבה יותר מתארים פורמליים. הניסיון שלנו בשטח והנכונות שלנו לתרום מהידע שלנו לאחרים הם המקנים לנו את היכולת לייעץ ולאמן אחרים בהצלחה. רבים מבעלי עסקי המומחיות המצליחים ביותר הם ללא השכלה פורמלית ואפילו לא סיימו תיכון או אוניברסיטה!

חסם #3 – פחד מהתחרות

חשש שכבר יש מומחים רבים אחרים באותו התחום.
מענה: למרות שיש תחרות, לכל מומחה יש קהל יעד וסגנון ייחודיים. המומחיות והאופי האישי שלך יאפשרו לך למצוא את הנישה וקהל היעד שיתחברו דווקא אליך. חשוב להתמקד בערך שאנחנו מספקים ולא בהשוואה לאחרים.

חסם #4 – פחד מביקורת

חשש מפני קבלת ביקורת שלילית מהסביבה.
מענה: באופן טבעי כאשר אנחנו יוצאים לאור ומתחילים להפיץ את הידע והמסר שלנו יהיו אנשים שיתחברו אלינו ויאהבו אותנו, אך יהיו גם אנשים שיתנגדו ואפילו ישאירו ביקורות שליליות. חשוב לא לקחת את זה אישית ולהמשיך בדרך שלנו.

חסם #5 – פחד במה

לחץ במצבים כגון הרצאה מול קהל או שיווק ברשת.
מענה: חשיפה מול קהל זוהי מיומנות נרכשת ואפשר לעבוד עליה. אפשר להתחיל בקטן ומשם לצמוח ולהתפתח. עם הניסיון וההתמדה הביטחון גדל והחרדה פוחתת בהדרגה. 

חסם #6 – אי נוחות לגבות כסף

מענה: חשוב לזכור שהידע והניסיון שצברת הם תוצר של השקעה רבה, ומגיע לך תמורה הוגנת עליהם. גביית תשלום היא לגיטימית ומאפשרת לך להתפרנס ולהמשיך לתרום מהמומחיות שלך. בתחילה אפשר לגבות סכומים נמוכים יותר שאיתם אנחנו מרגישים בנוח ובהדרגה להעלות מחירים.

חסם #7 – פרפקציוניזם

מענה: אנחנו לא חייבים שהכל יהיה מושלם ונוצץ, בטח שלא בשלב ההתחלתי של העסק שלנו. יותר חשוב להתחיל ולקפוץ למים ומשם לשפר ולהשתפר. יש לזכור שאף אחד לא נהיה מומחה בן רגע.

סיכום:
אל תאפשרו לחסמים ואמונות מוטעות אלה לעצור אתכם מלממש את הפוטנציאל שלכם. המומחיות שלכם ייחודית ובעלת ערך רב. עם הכנה נכונה ותמיכה ניתן להתגבר על החסמים ולהפוך את הידע שלכם לעסק משגשג.

פוסטים קשורים שאולי יעניינו אותך

קבלו עוד ערך לבניית עסק ממי שאתם

מדריך מתנה - איך לבנות עסק מומחיות מהידע שיש לך כבר עכשיו

איך למצוא את המומחיות שלך ולצאת לאור עם עסק דיגיטלי משלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מכשרונות להכנסות

מדריך חינמי מתנה עבורך - איך לבנות עסק מומחיות מהידע שיש לך כבר עכשיו