5 סימנים לכך שאתם מומחים כבר עכשיו למרות שעדיין אין לכם עסק

בעולם העסקי יש דגש רב על ניסיון וותק, ולכאורה נדמה שרק לאחר שנים של עבודה בתחום מסוים אפשר להיחשב למומחה. אבל למעשה, אתם יכולים כבר היום לפתח מומחיות מקצועית גבוהה בתחום שמעניין אתכם, גם ללא עסק רשמי או שנים של ותק.

ישנם מספר סימנים המראים שכבר צברתם ידע וניסיון המאפשרים לכם להיחשב למומחים בתחום מסוים:

1. תשוקה עזה לנושא

יש לכם תשוקה עזה לנושא מסוים שגורמת לכם ללמוד ולחקור את התחום באופן קבוע ומעמיק: לקרוא ספרים, לחפש תכנים, להקשיב להרצאות וסדנאות, ללכת לכנסים ואפילו לקנות קורסים. כל הידע שצברתם והתשוקה להמשיך וללמוד את התחום – יכולים להיות מאוד בעלי ערך לאנשים אחרים ברגע שתחליטו לשתף אותם עם אחרים.

2. ניסיון לא פורמלי

אם כבר עכשיו פונים אליכם חברים או בני משפחה לעזרה בתחום מסוים זה סימן שאתם נתפסים כמומחים בעיניהם, שהדיעה שלכם חשובה ובעלת ערך עבורם. זה בעצם ניסיון לא פורמלי בו אתם כבר עכשיו נותנים את המתנה שלכם. הרבה אנשים לא מודעים לזה כי הם עושים את זה באופן טבעי, אבל זה משהו בעל ערך שאפשר להפוך לעסק!

3. שיתוף תוכן

אתם משתפים תוכן וידע שלכם או תובנות מהחיים שלכם ברשת. בין אם משתתפים בקבוצות פייסבוק, מעלים סטוריז לאינסטגרם או פייסבוק או אפילו פתחתם בלוג או אתר משלכם. זה שאתם משתפים תוכן זה מראה על נכונות ורצון לשתף ידע עם אחרים וגם מראה שאין לכם בעיה לצאת ולשתף תכנים ברשת. כבר עשיתם כבר חלק מאוד חשוב בתהליך של בעל עסק של יציאה לאור בכל מקרה ועכשיו נשאר רק למקד את זה לרעיון עסקי.

4. התפתחות אישית

אתם כל הזמן מפתחים את עצמיכם, אוהבים להשתפר ולהשיג מטרות. אתם הולכים להרבה סדנאות וקורסים, לומדים כלים חדשים וידע חדש. כל אילו יכולים להיות בעלי ערך לאנשים אשר זקוקים לידע, הכוונה והשראה בדרך שלהם, אם תחליטו לשתף אותם במסע שלכם.

5. ניסיון מקצועי

יש לכם ניסיון נרחב בתחום העיסוק שלכם גם אם אתם שכירים ועוד לא הקמתם עסק. הניסיון והמומחיות שצברתם יכולה לשמש אתכם לבניית עסק עצמאי משלכם במידה ותבחרו בכך.

לסיכום כל הסימנים האילו, מראים שאתם מוכנים לפתח עסק של מומחיות, הצעד הבא הוא למקד ולהתמקד בתחום המומחיות שסביבו תרצו להקים עסק. איך עושים את זה? פירטתי לכם את השלבים צעד אחר צעד במאמר: איך למנף את הידע והכישורים שלך לשירות או מוצר דיגיטלי משלך

פוסטים קשורים שאולי יעניינו אותך

קבלו עוד ערך לבניית עסק ממי שאתם

מדריך מתנה - איך לבנות עסק מומחיות מהידע שיש לך כבר עכשיו

איך למצוא את המומחיות שלך ולצאת לאור עם עסק דיגיטלי משלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מכשרונות להכנסות

מדריך חינמי מתנה עבורך - איך לבנות עסק מומחיות מהידע שיש לך כבר עכשיו